proper essay format example innovative idea for business plan essay review example research paper about study habits how to write an effective research paper
Magazin Trčanje
UtrkeZavršen trail na najzelenijem otoku na Jadranu

Završen trail na najzelenijem otoku na Jadranu

U organizaciji Udruge mladih Uliks otok Mljet krajem svibnja održan je treći Green Trail Mljet, utrka na najzelenijem otoku na Jadranu. Ovogodišnje prijave nadmašile su sva očekivanja organizatora, na dvije staze – 10.4 km pod nazivom Ogiran i 33 km imena Odisej – sudjelovalo je 237 trkača, od kojih je bilo 24 djece. Prijavljenih trkača je bilo iz Kolumbije, Irske, Škotske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore, Slovenije i Hrvatske.

Ovogodišnje iznenađenje utrke Ogiran bio je 15-godišnji Luka Benito Nodilo koji je, uz suze radosnice, prošao kroz cilj u vremenu 1:06.19. Drugi je bio Igor Lovrić, a treći Goran Gugić. Najdominantnija žena na 10.5 km bila je Korčulanka Rita Biliš s vremenom od 1.09:41, drugoplasirana Anna Buckby iz Škotske zaostala je oko 7,5 minuta, a treća je bila Jelena Šurjan.

Odisej je pripao Anti Špaleti kojemu je trebalo 4:03.09 sati za prolazak staze, drugo mjesto osvojio je Marin Čotar dok je Josip Jakelić osvojio treće mjesto. Najbrža na Odiseju bila je Marija Kurta s vremenom od 5:13.10, druga je bila Made Žeravica, a treća Raissa Khirddine.

Dječja utrka je brojčano bila uljepšana s mamama koje su trčale s najmlađim natjecateljima, a najbrži su bili Krešo Bonković i Maja Kurta.

Poklone natjecateljima su uručili načelnik Općine Mljet Đivo Market te ravnatelj Nacionalnog Parka Ivan Sršen.

Nacionalni Park Mljet je u potpunosti podržao utrku, te su mu se pridružili Općina Mljet, Dubrovačko neretvanska županija, Komunalno Mljet te lokalni poduzetnici. Libertas je bio zadužen za transfer natjecatelja na ručak u hotel Odisej, a Jadrolinija je značajno pridonijela cijeloj utrci popustom na kupnju karte. O sigurnosti natjecatelja se brinula JVP Mljet, nadzor NP Mljet te ostale javne službe otoka Mljeta.